در حال بارگذاری ...
یکشنبه 31 تیر 1403

مراسم چهلم شهید جمهور و شهدای راه خدمت در دانشگاه ملی مهارت واحد اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم چهلم شهید جمهور و شهدای راه خدمت، روز چهارشنبه 6 تیرماه 1403 با حضور رئیس واحد استانی، معاونین و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در آموزشکده ملی مهارت پسران اردبیل برگزار شد.

 دکتر کریم نصیریان رئیس دانشگاه ملی مهارت واحد استان اردبیل، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور، حضرت آیت الله رئیسی و شهدای همراه ایشان، در سه محور به اقدامات هوشمندانه و ماندگار آیت الله رئیسی، انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و تغییر نام دانشگاه اشاره کرد. 

رئیس دانشگاه ملی مهارت واحد اردبیل، خدمات ماندگار شهید رئیسی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: شهید رئیسی بزرگمردی بود که میراث گرانبهایی را از خود بر جای گذاشت که آن خدمت شبانه‌روزی و جهادی به مردم بود. خداوند متعال نیز اجر و پاداش تلاش های جهادی و انقلابی ایشان را با اعطای درجه رفیع «شهید خدمت» ارج نهاد.

نصیریان در ادامه به حضور پرشور در انتخابات پیشرو نیز اشاره کرد و افزود: اکنون در آستانه رخدادی بزرگ هستیم که خط مشی چهارساله انقلاب شکوهمند اسلامی را در عرصه های داخلی و خارجی مشخص و معین خواهد کرد؛ یقیناً تصمیماتی که در این چهار سال اتخاذ خواهد شد؛ دهه ها آینده کشور متأثر از عملکرد دولت چهاردهم خواهد بود. حضور پرشور در انتخابات پیشرو و «انتخاب فرد اصلح» با رأی بالا برای عالی ترین مقام اجرایی کشور، هم تکلیف شرعی و هم وظیفه ملی شما اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه است.

وی در بخش پایانی صحبت های خود، تغییر نام «دانشگاه فنی و حرفه ای» به «دانشگاه ملی مهارت» را در راستای تفکیک رسالت ها و معرفی تنها دانشگاه مهارت محور کشور عنوان کرد و گفت: یکی از دغدغه های اصلی جناب آقای دکتر خسرویان مقام عالی دانشگاه و هیئت رئیسه، تغییر نام دانشگاه در راستای برنامه هفتم توسعه و تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ و همچنین اولین برنامه در پیاده سازی رهنمودهای گام دوم انقلاب اسلامی بود. بطوریکه با مطالعات و پایش های صورت گرفته در بین آحاد مختلف جامعه، عبارت «فنی و حرفه ای» همواره تداعی بخش سازمان ها و نهادهای فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار و رفاه اجتماعی و هنرستان های کارو دانش و فنی و حرفه ای بود. از اینرو در آستانه عید بزرگ غدیر خم، در جلسه شورای گسترش آموزش عالی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تغییر عنوان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به «دانشگاه ملّی مهارت» مورد موافقت قرار گرفت.