در حال بارگذاری ...
یکشنبه 31 تیر 1403

اطلاعیه اعلام شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1403

قابل ذکر است آموزشکده‌ها و دانشکده‌های سراسر کشور هیچگونه نقشی در تعیین نوع پذیرش (با آزمون و بدون آزمون) ندارند و جهت آگاهی از این موضوع فقط به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کنید. همچنین هر نوع پذیرش در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اعم از با آزمون (شرکت در کنکور) و بدون آزمون (شرط معدل) از طریق ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد و دانشگاه از پذیرش مستقیم دانشجو معذور است.

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در برنامه پذیرش دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1403 آموزشکده فنی و حرفه ای پسران اردبیل می‌رساند ثبت‌نام از روز یکشنبه به تاریخ 1403/03/27 آغاز و تا روز یکشنبه به تاریخ 1403/04/03 ادامه خواهد یافت. متقاضیانی‌که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، می‌توانند در این برنامه پذیرش ثبت‌نام نمایند. 
شرایط ثبت‌نام‌:
علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضی شوند. لازم به توضیح است پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت. 
همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه، ثبت‌نام و انتخاب رشته نمایند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.
برای ثبت‌نام‌ در این برنامه پذیرش باید اقدام‌های زیر انجام گیرد: 
1-مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته.
2-ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org در زمان مقرر (1403/03/27تا 1403/04/03). 
3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
4-خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت مبلغ 2/560/000 (دو میلیون و پانصد و شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌‌نام شرکت در این برنامه پذیرش. 
یادآوری 1: چنانچه علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشید، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 576/000 (پانصدوهفتاد و شش هزار) ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام نمایید.
یادآوری2: با توجه به اینکه مقرر شد در مراحل مختلف فرآیند پذیرش، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ 100/000(صد هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.
دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی:
به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. 
ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.
یادآوری3: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نماید یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.    
زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:
بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1403 (برای آن‌دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه به تاریخ 1403/06/02برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه به تاریخ 1403/05/30 تا روز پنجشنبه به تاریخ 1403/06/01 با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان حوزه امتحانی مندرج در بند 31 تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر تعیین شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.
توصیه‌های‌ مهم‌:
1- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند.
2- داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری و پایان مهلت ‌ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.
3- تاکید می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.
4-متقاضیان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام نمایند.
5- هرگونه‌ تغییر‌ در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق‌ درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک‌‌سنجش‌ و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1403

لینک ثبت‌نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته - سال ۱۴۰۳