در حال بارگذاری ...
یکشنبه 31 تیر 1403

دریافت کد صحت تاییدیه تحصیلی

دانشجویان کارشناسی ناپیوسته توجه کنند: یکی از مدارک لازم و اصلی جهت ادامه تحصیل و دانش‌آموخته شدن شما از مقطع کارشناسی ناپیوسته، تاییدیه تحصیلی است.

در حال حاضر و بنا به بخشنامه‌های وزارت عتف و سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای  دریافت تاییدیه تحصیلی برای مدارک تحصیلی دانشگاه‌های دولتی (سراسری، فنی و حرفه‌ای، علمی‌کاربردی، موسسات غیرانتفاعی و پیام نور) فقط از پرتال سازمان امور دانشجویان (سامانه سجاد) (http://Portal.saorg.ir) امکان‌پذیر بوده و صدور تاییدیه تحصیلی به صورت دستی و سیستمی پذیرفته نیست.

پس لازم است دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته با مراجعه به پرتال یاد شده جهت ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی مقطع کاردانی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است درخواست شما در دانشکده محل تحصیل کاردانی بررسی خواهد شد و شما باید از مرکز پیشین خود پیگیر صدور تاییدیه تحصیلی از سامانه سجاد (http://Portal.saorg.ir) باشید.

پس از طی مراحل لازم، کد صحت ۲۰ رقمی برای مدرک تحصیلی مقطع کاردانی شما صادر خواهد.

این کد را به کارشناس رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته خود در واحد آموزش تحویل دهید تا با استعلام از سامانه سجاد تاییدیه تحصیلی شما را دریافت و در پرونده مقطع کارشناسی ناپیوسته شما بایگانی کند.

تاکید می‌گردد بدون داشتن کد صحت ۲۰ رقمی از سامانه سجاد برای مدرک کاردانی، امکان دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی ناپیوسته وجود نخواهد داشت.

از آنجا که فرایند صدور تاییدیه تحصیلی در سامانه سجاد ممکن است طولانی باشد، هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت درخواست در سامانه سجاد اقدام کنید.

جهت راهنمایی و سهولت ثبت درخواست فیلم آموزشی استفاده از سامانه سجاد در زیر همین اطلاعیه بارگذاری شده است.

دانشجویانی که مقطع کاردانی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده‌اند نیز باید کد صحت دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کنند. جهت آگاهی بیشتر به اینجا (https://estelam.iau.ir) مراجعه کنید.

سامانه سجاد صرفا و فقط برای صدور تاییدیه تحصیلی مقاطع دانشگاهی است و دانشجویان مقطع کاردانی باید تاییدیه تحصیلی خود را از سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش اینجا (https://emt.medu.ir) دریافت کنند.