در حال بارگذاری ...
یکشنبه 31 تیر 1403

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان اردبیل در حمایت از خیزش دانشجویی دانشگاه‌های آمریکا علیه جنایات رژیم صهیونیستی

دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان اردبیل، با صدور بیانیه ای، حمایت خود را از اعتراضات دانشجویی دانشگاه‌های آمریکا علیه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله قاصم الجبارین

قریب به هفت ماه از شروع جنایات جدید رژیم غاصب صهیونیستی بر مردم بی‌گناه فلسطین می‌گذرد؛ ملت مظلومی که 75 سال است تحت شکنجه، کشتار جنون آمیز و وحشیگری‌های رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی قرار دارند.

با شهادت بیش از سی و چهار هزار زن، مرد و کودک فلسطینی، جهان با خوی حیوانی و سراپا رذالت رژیم صهیونیستی آشنا شده است. اکنون در سراسر جهان و حتی دانشگاه‌های آمریکا، نوای آزادی فلسطین و توقف کشتار و نسل‌کشی مردم فلسطین به گوش می‌رسد. اینک، در این لحظه تاریخ ‌ساز و در زمانی که تمام دنیا، پوشالی ‌بودن آزادی و دموکراسی غربی را با حمایت بی‌دریغ از رژیم صهیونیستی و سرکوب وحشیانه‌ دانشجویان آزادی‌خواه فلسطین در جلوی چشم خود می‌بیند، ما دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان اردبیل، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، همبستگی خود را با خیزش دانشجویی دانشگاه‌های آمریکا ابراز کرده و اعلام می‌داریم هدف و راه مقدس شما امروز قلوب مردم جهان را تسخیر کرده و نشان داده که مسئله‌ فلسطین، متعلق به همه‌ی آزادگان جهان است.

همچنین از اساتید و دانشجویان دیگر دانشگاه‌های ایران و دانشگاهیان کشورهای اسلامی و غیراسلامی خواستاریم، در ادامه این حرکت شجاعانه، موضع خود را در قبال فلسطین مستحکم‌تر و با صدای هرچه رساتر بیان و ابراز دارند و از دولت‌های خود، قطع شریان‌های اقتصادی و سیاسی این رژیم ناپاک را خواستار شوند. علاوه ‌براین، از دولت و وزارت خارجه خواستاریم تا حمایت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های ایران، از این حرکت رهایی بخش دانشگاه‌های آمریکا را به کمک دیپلماسی فعال خود، به گوش این دانشجویان آزادیخواه و تمامی جهانیان برسانند.

والسلام علی من اتبع الهدی

دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان اردبیل

نهم اردیبهشت 1403