در حال بارگذاری ...
یکشنبه 31 تیر 1403

دانش آموزان دبیرستان علامه دهخدا از دانشگاه فنی و حرفه ای واحد اردبیل بازدید کردند

جمعی از دانش‌آموزان نخبه دبیرستان غیردولتی علامه دهخدای شهر اردبیل، سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه 1403 از دانشگاه فنی و حرفه ای واحد اردبیل بازدیدکردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای آشنایی دانش آموزان با امکانات آموزشی و پژوهشی و ظرفیت‌های دانشگاه و ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل در سطوح دانشگاهی و انتخاب مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای، جمعی از دانش آموزان نخبه دبیرستان غیردولتی علامه دهخدای شهر اردبیل با حضور در کارگاه‌های آموزشی از جمله، مکانیک خودرو، تأسیسات، معماری، عمران، برق و الکترونیک، باقابلیت‌ها، ظرفیت‌ها، تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و رشته‌های مختلف فنی و حرفه ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه فنی و حرفه ای واحد اردبیل به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی مهارت استان بازدید کردند.

آقای خوشنام عبدی معاونت آموزشی و پژوهشی واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه ای اردبیل در حاشیه این بازدید ماهیت شکل گیری دانشگاه فنی و حرفه ای را تربیت نیروی انسانی ماهر، شایسته و متناسب با جامعه دانش بنیان، پیشرفته و صنعتی کشور عنوان کرد و گفت: آموزش‌های عالی فنی و حرفه ای به عنوان ابزار توسعه صنعتی و اقتصادی، از تأثیر بسزایی در ظرفیت‌سازی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در بازار کار برخوردار است.

عبدی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را سرمایه انسانی نیروی کار کشور در سطوح میانی و بالای مهارتی دانست و افزود: این گونه بازدیدهای علمی از مراکز آموزش عالی، جزو تکنیک‌های ایجاد انگیزه و کسب اطلاعات لازم در زمینه‌های اشتغال و تحصیل دانشگاهی در دانش آموزان بوده و در کنار شناسایی استعدادها و توانایی‌ها، بستر مناسبی برای راهنمایی شغلی او در آینده محسوب می‌شود.

در پایان این بازدید ضمن ارائه اطلاعات لازم در مورد نحوه ثبت نام و تحصیل در مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای واحد اردبیل به دانش آموزان، به سؤالات آنها در خصوص رشته‌ها و شرایط تحصیل پاسخ داده شد.

گفتنی است دانشگاه فنی و حرفه ای واحد اردبیل به منظور معرفی و آشنایی دانش‌آموزان مدارس این استان با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه، پذیرای علاقمندان به تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه ای می‌باشد.